"Astra" be "Zenecos"
- MeriAuri
- 2022-04-20
- 2 min. skaitymo

Privariau intrigos apie sušius, tačiau tam, kad galėčiau tinkamai įvertinti sušių “dantukus“, reikia konteksto palyginimui. Tad kodėl gi nepanagrinėjus kepsnelio “Astra“? Konkrečiau – kiek kainuoja produktai (pasigaminti kepsneliui) namie ir kokią dalį produktai sudarytų pirktiniame bei restorane gamintame? Kaip taip pat parduotuvėje gaminto kepsnelio sudėtis skiriasi nuo naminio? Štai apie ką bus straipsnelis. Metas pažiūrėti, ar verta pirkti pusgaminį!
Aptarkime planą
Taigi. Pirmiausia paimsiu klasikinį “Astros“ kepsnelio receptą ir paskaičiuosiu, kiek kainuotų produktai (pigiausi iš bendrų prekės ženklų) vienam kepsneliui. Tuomet palyginsiu su parduotuvėje gaminto kepsnelio kaina bei sudėtimi. Ir kainą dar palyginsiu su restorano gaminuku. Ir darysime išvadas.
Produktų kaina

Maistinė vertė būtų: 434,5 kcal, 22,31 g riebalų, 23,28 g angliavandenių ir 35,81 g baltymų.
Parduotuvės versija
Parduotuvėje toks 1 kepsnelis kainuoja 1,76 euro. Sudėtis: 50% vištienos filė, grietinėlė, “fermentinis sūris“ (iš kurio 80% sudaro margarinas… Pridėta dažiklių (kas kartais pasitaiko sūriuose) bei konservantas natamicinas (šitas jau retenybė)), kiaušiniai, razinos, batonas (įprasta sudėtis), augaliniai riebalai (į kurių sudėtį įeina medžiaga nuo putojimo – dimetilpolisiloksanas), kiaušinių masė, E621, maltodekstrinas, kiti prieskoniai, druska. Akivaizdu, kad įdaras nebėra toks “tyras“ (gerokai pariebalintas), sūrio sudėtis tikrai prasta (kita vertus, produktas skirtas stovėti lentynoje), dimetilpolisiloksanas nėra kenksmingas, natamicinas yra vengtinas priedas. E621 tikrai nėra pats smagiausias ingredientas. Vertinant pagal receptą, naminio kepsnelio kaina sudarytų 56,81% pirktinio.

Maistinė vertė: 239,4 kcal, 9 g riebalų (ar tai tikrai tikėtina?), 3,6 g angliavandenių, 40 g baltymų. Išvados kelia daug apmąstymų.
Restoranas

Su restoranais sudėtingiau, nes jie į patiekalo kainą įtraukia ir garnyrą. Na, bet kepsnelis šiuo atveju pagrindinė žvaigždė, tad su atsargos koeficientu skirkime jam pusę kainos dalies ir turėsime 3,65 euro. Šiuo atveju naminio kepsnelio kaina sudarytų 27,4%. Sudėties, deja, restoranas nepateikia.
Išvados?
Na, kol kas dar neturiu su kuo palyginti, tačiau, žinoma, namie gamintas kepsnelis bus sveikesnis. Juolab kad parduotuvėje įdaras “skanumo dėlei“ dosniai praturtinamas riebalų mišiniu. Produktų kokybė irgi abejotina. Kita vertus, galiu patikinti, kad kepsnelis išties skanus, tik kad toks riebus, kad maistingumo deklaraciją, pateikiamą parduotuvėje, vertinu skeptiškai (juolab kad “Barbora“ kalorijų kiekį įvedusi net 3 kartus didesnį. Matyt, “Rimi“ skaičiavo nekeptą kepsnelį; tuomet mūsiškis naminis būtų tik ketvirčiu kaloringesnis).

O jau kitą kartą tikrai tikrai papasakosiu apie sušius! Beje, kaip jums tokio tipo straipsniai? Ar norėtumėte daugiau apžvalgų?
Commentaires