top of page

Pirkim vaisių ir daržovių

  • Writer: MeriAuri
    MeriAuri
  • 2022-04-28
  • 2 min. skaitymo

Ir vėl netikėtai užplūdo įkvėpimas arba pamirštos idėjos, tad planus pakeisiu ir pasidalysiu slaptais daržovių lentynų parduotuvėse užkaboriais. Tai, kad šviežiausi egzemplioriai keliauja į lentynos galą, tėra ledkalnio viršūnė. Su vaisiais ir daugiau linksmybių būna…

 

Kuris kopūstas šviežiausias?

Turbūt labiausiai tiestųsi ranka rinktis patį balčiausią iš visų kopūstų, tačiau toks kopūstas gali būti ilgiausiai pragulėjęs lentynoje. Kaip žinome, saulėje augalų lapai žaliuoja. Pavyzdžiui, trūkažolės auginamos tamsoje, kad liktų baltos. O kopūstai natūraliai irgi juk yra žaloki. Tačiau parduotuvėse kažkodėl jie būna blizgantys ir balti. Taip yra dėl to, kad jie reguliariai aplaupomi. Tie lapai džiūva, sausėja, tad būna nulupami, šitaip atidengiant šviesos dar neregėjusį baltesnį sluoksnį. Tad jeigu norisi įsigyti patį šviežiausią ir visai neseniai į parduotuvę atkeliavusį, derėtų žiūrėti, kad lapai būtų ir drėgni, ir tokie apibraižyti, bet ir žali – toks tikriausiai išvis dar nebus aplaupytas. Kotelis irgi daug pasako: kuo ilgesnis kotelis išsikišęs, tuo daugiau lapų jau nulaupyta; vadinasi, tuo ilgiau tas kopūstas čia guli.

Jei kopūstas visiškai neapdžiūvęs, pasižiūrėkite į jo kotelį
Jei kopūstas visiškai neapdžiūvęs, pasižiūrėkite į jo kotelį

Supakuotų į plastikinius maišelius kopūstų išvis raginu nesirinkti. Pūva žaibiškai, nes maišelis iš esmės sandarus ir visa ta drėgmė kaupiasi viduje. Jeigu kopūstas tik truputuką papūva, jis aplaupomas ir vėl supakuojamas. Žodžiu, nepatikimi tokie.

Muselės

Muselės yra parduotuvių daržovių skyriaus fauna ir flora. Tad nereikėtų iškart imti nepasitikėti produkcija, tačiau jei muselių palyginti nematyti, jūs pajudinate dėžėje kokį pomidorą ir plūsteli spiečius į viršų, tad rinkitės atsargiai. Ir savo širdies ramybei per daug giliai nesikaskite.

Praktiškai kiekvienos parduotuvės vaisių skyriuje galima rasti vaisinių muselių - o daugiausia jų ten, kur slepiasi puvėkai
Praktiškai kiekvienos parduotuvės vaisių skyriuje galima rasti vaisinių muselių - o daugiausia jų ten, kur slepiasi puvėkai

Perpjauti vaisiai

Esu viena iš tų, kuri visom keturiom už maisto nešvaistymą, nes taip tiesiog sutaupoma pinigų. Ekonomiška. Tačiau klaidinimui tikrai nepritariu – o perpjauti vaisiai, nors ir leidžia išgelbėti pusę vaisiaus, nepasako apie save visko, ką derėtų.

Esmė ta, kad jeigu randamas truputuką papuvęs moliūgas, melionas, melionas su puvimo žyme ar koks kitas didelis egzempliorius, nėra labai gudru jį išmesti. Juk galima perpjauti per pusę, sufasuoti ir parduoti. Labai dažnai pirkėjai renkasi perpjautus vaisius, nes gal visas būtų per didelis, o ir matyti, kas viduje. Bet reikia suprasti, jog nemaža dalis tokių vaisių jau būna pabuvę tokie.

Šiandienos lipdukas nereiškia šiandienos vaisiaus
Šiandienos lipdukas nereiškia šiandienos vaisiaus

Dar blogiau yra su datos lapeliu. Supakuojamas vaisius kaip šiandieninis, tačiau šiandien jis tik perpjautas. Per visą dieną niekas nenupirko? Nieko baisaus. Kitą rytą išpakuoti, atspausdinti šiandienos lapelį ir vėl užklijuoti. Nepavaldūs laikui.

Vaisių rojus

O kur keliauja nenupirkti vaisiai? Na, jei vaisius sugedęs – supelijęs ar supuvęs, – į mišraines pirkėjams tikrai niekas jo nedės, toks vaisius utilizuojamas. O jeigu tai tėra sumuštas obuolys ar agurkėlis, kurio galiukas vos vos gelstelėjęs, ar mažos susitraukusios slyvos, tai tokie vaisiai apipjaustomi ir taip, keliauja į mišraines ir kompotus – tik tiek, kad darbuotojams. Valgykloje.

O jei ne vaisiai, tai mėsa

Faršą geriausia pirkti gyvai, o ne internetu
Faršą geriausia pirkti gyvai, o ne internetu

O epilogui – apie faršą. Perkant internetu, kokybe galima pasikliauti. Vaisiam, daržovėm taikomi aukščiausios kokybės standartui. Net ne viskas, ką salėje galima įsigyti, tinka kurjeriams-surinkėjams. Tačiau faršas – slidus reikalas. Čia jau atvirkščiai. Klientui prie akių juk imsi tik gražiausiai atrodančią faršo dalį. O berenkant pribyra visokių trupinukų. Užsakymai internetu – puiki proga juos išrinkti…

Taip pat faršas nėra malamas parduotuvėse. Jis įsigyjamas 2 kg dėžutėmis iš didžiųjų skerdyklų, kaip kad “Biovela“ ar “Krekenava“. Norint gerai žinoti, kas sumalta, geriausia išsirinkti gabalėlį ir paprašyti sumalti vietoje.

 

Taigi, likime įtarūs ir skeptiški. Stebuklų nebūna! Net per Kalėdas.

コメント


© 2023 by Salt & Pepper. Proudly created with Wix.com

bottom of page