Sušiai su dantukais
- MeriAuri
- 2022-04-21
- 3 min. skaitymo

Atėjo metas atsakyti į klausimą: kodėl, po galais, sušiai tokie brangūs. Atrodo, kas čia gali kainuoti: ryžiai? Lapukas dumblių? Žiupsnelis žuvytės ar išvis – krabų lazdelių? Juk ir jų gamyba nėra tokia sudėtinga. Paimi, sudedi, susuki, supjaustai.
Tad pats metas pasidomėti, kas gi lemia sušių kainą. Ar tikrai jų produktai sudaro mažą dalį visos kainos? Ir kaip pramoniniu būdu pagaminti sušius (įsivaizduokite kokį sušių konvejerį. Aha, kažkaip stringa vaizduotė).
Žodžiu, raitojamės rankoves ir žiūrime.
Jei gamintume namie
Taigi, jeigu gamintume sušius namie (tebūnie tai “California“ sušiai), mums reikėtų (1am suktinukui, iš kurio išeitų 8 gabaliukai): apie 58 g nevirtų sušių ryžių (0,1798 euro), 15 ml ryžių acto (0,08895 euro), 0,5 “nori“ lapo (0,1145 euro), tikrų raudonųjų ikrų truputuko (nukrypimas nuo recepto, bandau susivienodinti su parduotuvės gaminiu) (0,35735 euro), 2 krabų skonio lazdelių (0,135 euro), 0,5 nedidelio agurko (tarkime, 50 g) (0,1245 euro) bei apie 50 g avokado (0,1725 euro). Suteikime malonę druskai ir vandeniui. Tad turime sumą: 1,1696 euro. Vėlgi galime suapvalinti iki 1,2 euro. Sakyčiau, ne taip jau ir brangu, juolab kad ikrus dėjome ne dirbtinius.

Maistingumas atrodytų taip: 292,27 kcal, 3,39 g riebalų, 54,46 g angliavandenių ir 10,85 g baltymų.
Parduotuvės pasiūlymas

Parduotuvėje tokios rūšies sušių kaina už 1 suktinėlį
jau siekia 2,99 euro (8 gabalėliai). Į sudėtį įeina virti ryžiai, krabų lazdelės su visa jų sudėtimi, ikrai su visa jų sudėtimi, majonezas (štai ir skirtumas nuo recepto. Beje, majonezas akivaizdžiai naudotas pigus, nes jo sudėtyje yra labai daug konservantų ir netgi sacharino), ryžių actas, “nori“ lapai, cukrus, druska. Apskritai ta sudėtis gal neatrodo labai siaubinga. Tik tiek, kad namuose galėtume majonezo į sušius tiesiog nedėti. Bet kokiu atveju, produktų kaina sudarytų maždaug 40% kainos. Prisiminus paprastus produktus, pvz., kepsnelius, toks santykis pastebimas jau vertinant produktų ir restorano pateikiamas kainas…
Maistingumas (kadangi čia siūlomas rinkinys su padažais, rašau maistingumą nuo pakuotės, įsigytos parduotuvėje, kurioje yra tik sušiai): 320 kcal, 9,6 g riebalų, 49,6 g angliavandenių bei 9 g baltymų. Majonezo įtaka matyti.
Situacija restorane
Pigesnis sušių tinklas siūlo įsigyti sušių ritinėlį “vos“ už 5,69 euro. Minėtas santykis čia jau būtų tik 21%. Ir net agurko sudėtyje nėra. “Gan Bei“ kaina jau siekia 12,5 euro – ir santykis čia jau bus 9,6%. Isteriškas juokas? Gal čia skraiduolių ikrai taip kainą užkėlė? Ar tikrų krabų mėsa?


Iš kur ta kaina?
Ar sušiai tokie brangūs dėl to, kad tai tiesiog ale prabangos prekė? Ar juos taip beprotiškai sunku pagaminti restoranuose?
Na, visų pirma didelę kainos dalį sudaro darbas. Visgi sušius pagaminti ne taip lengva, kaip atrodo (prisimenu savo sesers pirmąjį bandymą pagaminti sušius, kai išėjo tokie storuliai ir išsipūtę truputėlį :D). Taip pat, renkantis brangesnius produktus (parduotuvėms, aišku, tas negalioja) kaina irgi noriai šauna aukštyn. O ir tie produktai (apie krabų lazdeles turbūt ne laikas ir ne vieta kalbėti?) genda gana greitai, tad urmu nelabai įsigysi, o ir utilizuoti turbūt šį bei tą neretai tenka.
Tačiau, akivaizdu, labiausiai sušių brangumą lemia tai, jog jie yra sušiai. Restoranuose tai turėtų būti kokybiškas produktas, kurį ruošia ypatingų įgūdžių, turbūt daug egzotiškų kursų lankęs virėjas. O parduotuvės mato galimybę padidinti antkainį, nu nes sušiai juk ir taip brangūs, žmonės pigių ir nesitiki, tad ir turime tokį rezultatą, kad bent jau aš (esu baisi tinginė, kalbant apie gaminimą, nors kulinarija ir yra mano aistra) sušius parduotuvėje perku tik nukainotus. Jau kai dėžutė kainuoja 1,5 euro, sąžininga. O visa kita yra šiek tiek išpūsta.
Ir nors net pirktinių sušių sudėtis neverčia šiauštis plaukų, galvojant apie piniginę, geriausia restoranuose sušiais lepintis kuo rečiau.
Apie sušius pašnekėta, kitą kartą papasakosiu jums apie pieną. Pats metas sužinoti, kokius kokteilius, pavadinimu “2,5% riebumo pienas“ ar “liesas pienas“, mes geriame.
Bonusas!!!
Kaip ir minėjau, sušiai įprastai yra rankų darbas. Bet kokiu atveju, juos tikrai įmanoma pagaminti ir automatizuotai! Pasiruošę išvysti tai?
Comments